GENERATOR SPISU TREŚCI W ARTYKULE

AUTOMATYCZNY SPIS TREŚCI W HTML


Potrzeba chwili pociągnęła mnie do stworzenia tego bardzo prostego arkusza kalkulacyjnego w Google Sheets, który umożliwia wygenerowanie w stosunkowo szybki sposób gotowego spisu treści w HTML, który trzeba jedynie wstawić w dodawanym przez nas artykule i zastąpić znaczniki nagłówkowe przez te z arkusza.

Dzięki temu prostemu arkuszowi, mogę sprawniej dodawać spis treści do publikowanych artykułów w Wordpress czy na blogach sklepwoch takich jak IdoSell czy Prestashop. Oczywiście ktoś zaraz powie, że przecież są gotowe rozwiązania jak wtyczki / moduły, które zrobią to lepiej i szybciej, ale nie chciałbym przeładowywać stron kolejnymi wtyczkami, których i tak na stronach jest dość sporo, co obciąża i spowlania ich działanie.

DLACZEGO SPIS TREŚCI JEST WAŻNY

Dodanie spisu treści w artykule jest dobrym rozwiązaniem dla autora oraz użytkownika, który będzie chciał przeczytać nasz artykuł.

Jedną z najważniejszych zalet spisu tresci jest porządkowanie struktury informacji artykułu. Im dłuższy artykuł, tym umieszczenie spisu treści wydaje się większą koniecznością. W przypadku treści na kilka tysięcy znaków można zastanowić się nad wstawieniem spisu treści, który ułatwi poruszanie się po artykule i da czytelnikowi możliwość sprawniejszego odszukania informacji, która go interesuje najbardziej. Jeśli użytkownik miałby doczynienia z pozbawioną spisu treści ścianą tekstu, to zapewne bardzo szybko by się zniechęcił do czytania i wyszedł z naszej strony. Można powiedzieć, że spis treści jest barzdzo istotny w kontekście User Experience (UX).

SPIS TREŚCI W ARTYKULE A SEO

Spis treści w artykule wpływa pozytywnie na SEO naszego serwisu.

W jaki sposób twoja strona poprawia SEO dzięki implementacji spisów treści w artykułach? Oto kilka korzyści:

POBIERZ GENERATOR SPISU TREŚCI

W tym celu:

  1. Przejdz na stronę arkusza: Generator spisu treści w HTML
  2. Kliknij "Plik".
  3. Następnie wybierz "Utwórz kopię".

Arkusz zostanie skopiowany do Google Sheets w ramach Twojego konta Google (musisz mieć konto Google).

W przypadku jeśli nie masz kotna Google, możesz pobrać arkusz do pliku .xlsx:

  1. Kliknij "Plik".
  2. Następnie wybierz "Pobierz" i kliknij "Microsoft Excel (.xlsx)".

GRATULUJĘ! Stałeś się posiadaczem banalnego generatora spisu treści w HTML :)

Google Sheets HTML Table of Content Generator
v. 1.0

ARTYKUŁY


WOW! DOTARŁEŚ DO KOŃCA

PAWEŁ REJOWSKI